8. 10. 2015.| Akademski filmski centar

BALKANIMA 2015
Program festivala

 

ČETVRTAK, 8.10.2015.

BISTRO KAFE

12:00  Razgovor sa autorima

STUDIO  27

13:00 – 17:00  Radionica Stop-trik animacije (radionicu vodi Miloš Tomić)

MALA SALA

13:00  REPRIZA  Studentski takmičarski program 1

14:30 REPRIZA  Takmičarski program 2

16:00  Panorama balkanskog filma

Zašto su došli vozom?, Hrvatska, 2015.                                  14’00’’

Elmando, Rumunija, 2014.                                                         3’23’’

Zlatni hitac, Turska, 2015.                                                         8’40’’

Kolja – cvet, Slovenija, 2015.                                                     3’30’’

Gledanje utakmice, BiH, Srbija, Nemačka, 2015.                        12’34’’

Entropija, BiH, 2015.                                                                 1’42’’

Levitacija, Hrvatska, 2014.                                                         8’07’’

Čovek koji nije hteo da umre, Makedonija                                10’56’’

Neželjeni, Srbija, 2015.                                                              4’22’’

 

Trajanje programa                                                                      78’

FOKUS: SLOVENIJA

18:00  Slovenačka animacija: Ima nade!

VELIKA SALA

19:30  Studentski takmičarski program 2

Putovanje auto stradom, Nemačka, 2014.                            20’00’’

Čorba od praziluka, Belgija, 2015.                                         3’00’’

Lutalica, Danska, 2015.                                                         5’44’’

Ispod malog sunca, Izrael, 2015.                                         6’15’’

U sebi, Portugalija, 2015.                                                      3’00’’

Magične noći, Estonija, 2015.                                                7’51’’

Žrtveni jarac, Izrael, 2015.                                                    8’26’’

Još jedna godina, Nemačka, 2015.                                        4’27’’

Velo, Estonija, 2015.                                                              6’10’’

 

Trajanje programa                                                                  65’

VELIKA SALA

21:00    Takmičarski program 3

Nedeljni ručak, Francuska, 2014.                                          13’20’’

Čovek na stolici, Francuska, 2015.                                         6’55’’

Vazdušna poruka, Švajcarska, 2015.                                     6’10’’

Aubade, Švajcarska, 2015.                                                    5’25’’

Parče zemlje, Francuska, 2015.                                              7’00’’

Rad u procesu – Lica, Mađarska, 2015.                                  2’50’’

Reke, Poljska, 2014.                                                              2’29’’

Ostrvo foka, Litvanija, 2014.                                                  6’00’’

Sve lepe stvari, Izrael, 2014.                                                 2’51’’

Zvezdica, Rusija, 2014.                                                          5’30’’

Fuga za čelo, trubu i pejzaž, Poljska, 2014.                         18’00’’

 

Trajanje programa                                                                    76’



Vrste materijala u arhivi: Fotografija


foto: Aleksandrija Ajduković