11. 12. 2013.| Akademski filmski centar

ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2013
Festival Novog Filma i Videa

10-14. decembar 2013.

 

PROGRAM

 

11. Sreda | Wednesday  

 

12:00 | Studio 26 
Filmska radionica / Film Workshop
16MM LOOP MAKING WORKSHOP, WITH BASEMENT FILMS 
Radionicu vodi / Workshop lead by Michelle Mellor

 

13:00 | Mala sala | Small Theater  
Konkurencija / Competition 
PROGRAM #1

 

15:00 | Mala sala | Small Theatre  
Promocija zbornika / Presentation of an Antology
Branisav Miltojević 
OD AMATERSKOG DO ALTERNATIVNOG FILMA /FROM AMATEUR TO ALTERNATIVE FILM
U razgovoru učestvuju Severin Franić i autor / Participants:  Severin Franic and the author
Projekcija filma/Film Show 
Poljana /The Field/, Radoslav Vladić, 1978, 11 min.

 

17:00 | Mala sala | Small Theatre  
Strukturalni film / Structural Film
STRUKTURALNI FILM U BEOGRADU / STRUCTURAL FILM IN BELGRADE
Uvodna reč / Introduction by Miodrag Milošević

Kružnica (Jutkevič – Count) / Circle (Jutkevič – Count), Tomislav Gotovac, 1964, 12 min. 
Vrt sa stazama što se račvaju /The garden with paths that bifurcate/, Slobodan Šijan, 1971, 4 min. 
H, Vjekoslav Nakić, 1972, 5 min.
Putovanje /The Journey/, Bojana Vujanović, 1972, 5 min.
Samoglasnici /Vowels/, Nikola Đurić, 1973, 10 min.
Izdah /Expiration/, Ivan Obrenov, 1976, 12 min.
Kuća /The House/, Radoslav Vladić, 1977, 9 min.
Praznik /Holiday/, Bojan Jovanović, 1983, 11 min.
Lična disciplina /Personal Discipline/, Miroslav-Bata Petrović i Julijana Terek, 1983, 30 min.
Circle (Remake), Antonio G. Lauer (Tomislav Gotovac), 2006, 23 min

 

19:30 | Mala sala | Small Theatre  
CONTEMPORARY EXPERIMENTAL FILM FROM ARGENTINA / SAVREMENI ARGENTINSKI EKSPERIMENTALNI FILM 
Predstavlja / Presented by Andrés Denegri

Sobre Belgrado /Over Belgrade/, Andrés Denegri, 2011, 4 min, Super 8. 
Aula magna, Andrés Denegri, 2013, 7 min, Super 8. 
Espectro, Sergio Subero, 2010, 9 min, Super 8. 
Oficiales de reserva /Reserve Officers/, Gonzalo Egurza, 2012, 3 min, Super 8.
Focus, Pablo Marín, 2008, 4 min, Super 8.
Denkbilder, Pablo Marin, 2013, 5 min, 16mm.

 

21:00 | Velika sala | Main Theatre 
Konkurencija / Competition 
PROGRAM #2

Un instant de verite /A Moment of Truth/, Gisèle Rapp-Meichler, 2013, France, 7 min.
Surrounded, Arne Körner, 2013, Germany, 10 min.
Bernoulli Trial or: How Nothing Stays the Same in Two Different Minds, Željko Vukičević, 2012, UK, 5 min.
Bauk / Spectre, Ibro Hasanović, 2012, Croatia, 8 min.
Moje lepe noge / My Beautiful Legs, Coralie Girard, 2013, Slovenia, 11 min.
Gowanus Canal, Sarah J. Christman, 2013, USA, 7 min.
The Smell of Oil and Cheap Perfume, Allan Brown, 2013, Canada, 10 min.
Schneesturm / Snowstorm, Julia Weißenberg, 2013, Germany, 11 min.
Grad / The City, Milica Jovčić & Nenad Ćosić, 2013, Serbia, 3 min.
Vision of Traces, Johannes Gierlinger, 2012, Austria, 1 min.
Prevrtači osvajači / Market Conquerors, Petar D. Aranđelović, 2013, Serbia, 10 min.
Comparing Now and Then, Nina Wiesnagrotzki, 2012, Germany, 6 min.

 

22:30 | Velika sala | Main Theatre & Klub | Club 
Muzika i pokret / Music & Movement
Autopsia Short Films, DVD Illuminating Technologies, 2010.



Vrste materijala u arhivi: Fotografija Audio snimak

Signature: A/12/13 ; Ft/12/13


foto: Lidija Antonović
Promocija zbornika Od amaterskog do alternativnog filma
Promocija zbornika Od amaterskog do alternativnog filma
Radionica 16 mm Loop making workshop, with Basement films
Radionica 16 mm Loop making workshop, with Basement films
Radionica 16 mm Loop making workshop, with Basement films
Radionica 16 mm Loop making workshop, with Basement films
Radionica 16 mm Loop making workshop, with Basement films
Radionica 16 mm Loop making workshop, with Basement films
Savremeni argentinski eksperimentalni film
Strukturalni film u Beogradu
Strukturalni film u Beogradu
Savremeni argentinski eksperimentalni film