2-6. oktobar (utorak-subota)

EVROPSKI FESTIVAL ANIMIRANOG FILMA BALKANIMA 2012

"/> EVROPSKI FESTIVAL ANIMIRANOG FILMA BALKANIMA 2012
2. 10. 2012.| Akademski filmski centar

2-6. oktobar (utorak-subota)

EVROPSKI FESTIVAL ANIMIRANOG FILMA BALKANIMA 2012

 

PROGRAM

 

Utorak

Mala sala
12:00 Panorama evropskog filma 1

  1. AMEN!, Moritz Mayerhofer, Nemačka, 4:58, 2012.
  2. TRANQUILLITY, Jeroen ter Welle, Holandija, 3:20, 2011.
  3. BRUMLIK AND ANIMUK, Jan Bohuslav, Republika Češka, 10:27, 2011.
  4. JAIME THE BEARDED, Sami Natsheh & Arly Jones, Španija, 4:55, 2011.
  5. THE HEDGE, Zoran Muzić, Hrvatska, 5:40, 2011.
  6. THE SARDINE TIN, Louise-Marie Colon, Belgija, 9:25, 2011.
  7. AN INTERRUPTED SPECTACLE, Christophe Gautry & Arnaud Demuynck, Francuska, 10:00, 2012.
  8. THE FULL SUN, Adela Kaczmarek, Poljska, 8:17, 2012.
  9. THE GAME, Dalibor Rajninger, Bugarska, 3:00, 2011.
  10. ITSIHITANANTSU, Natalia Ryss, Rusija, 15:00, 2011.

Mala sala
16:00 Studentski takmičarski program 1

  1. UNIVERZITET UMETNOSTI U POZNANU (Poljska)/:
    • GAMES, Maja Tetlak, 4:43, 2011.
    • WHAT HAPPENS WHEN CHILDREN DON’T EAT SOUP, Paveł Prewencki, 8:31, 2011.
    • LOADING, Zofia Mikołajczak, 5:53, 2011.
  2. BLUE WHALE, Sivan Kidron, Izrael, 6:35, 2011.
  3. THE PASSENGERS, Danijel Čavić, Srbija, 2:33, 2011.
  4. BEAT, Or Bar-El, Izrael, 7:26, 2011.
  5. PROTOZOA, Anita Kwiatkowska-Naqvi, Poljska, 5:35, 2010.
  6. BREAKFAST ON THE GRASS, Erik Alunurm, Mihkel Reha, Mari-Liis Rebane, Mari Pakkas, Estonija, 4:30, 2011.
  7. THREE PALM TREES, Shant Hakobyan, Jermenija, 9:57, 2012.
  8. SNAIL TRAIL, Philipp Artus, Nemačka, 3:00, 2012.
  9. FLY MILL, Anu-Laura Tuttelberg, Estonija, 7:17, 2012.
  10. THE FAIRY TALE COOKERY CHRONICLE, Kamil Jaworek, Poljska, 5:50, 2012.
  11. UNIVERZITET UMETNOSTI BORNMAUT (Velika Britanija)/:
    • THE BIRD GIRL, Daniel Hamman, 2:27, 2012.
    • MARIONETTE, Tom Tanner & Frayah Humphries, 4:07, 2012.
    • PURGE, Alex Tomlin, 2:57, 2012.
    • TOYS WE'RE NOT, Alex Bernas, 3:08, 2012.
    • THE MONSTER, Toby Dixon, 3:29, 2012.
    • COSMO, Greg Holgate, 4:16, 2012.
    • 'TIL THE OCEAN TAKES US ALL, Graeme Brandham, 3:43, 2012.
    • THE GOAT AND THE GREEK, Will Howes, 3:36, 2012.
    • THE SWAN, Haakon Ziegler, 3:15, 2012.
    • HOLY SHE*P, Magnus Kravik & Katerina Pantela, 3:01, 2012.
    • THE HONEY PLOT, Al Cox, 3:32, 2012.

 

Mala sala
18:00 Program filmova Cartoon d'Or 2012

  1. EDMOND WAS A DONKEY, Franck Dion, Francuska/Kanada, 15:04, 2012.
  2. FLAMINGO PRIDE, Tomer Eshed, Nemačka, 6:02, 2011.
  3. OH WILLY..., Emma De Swaef & Marc James Roels, Belgija/Francuska/Holandija, 16:53, 2012.
  4. TRAM, Michaela Pavlatova, Republika Češka, 7:00, 2012.
  5. ZING, Kyra Buschor & Cynthia Collins, Nemačka, 7:13, 2011.

 

Mala galerija
19:00 Otvaranje multimedijalne instalacije u prostoru „JA UMETNIK“ autorke Marije Ilić

Velika galerija
19:30 Otvaranje izložbe-Jirži Trnka: 100. godina od rođenja velikana češke animacije

Muzika uživo:Milan Petrović Quartet (MPQ)

 

Velika sala
20:00 Svečano otvaranje 9. Evropskog festivala animiranog filma Balkanima 2012

20:45 Takmičarski program 1

  1. ABOUT KILLING THE PIG, Simone Massi, Italija, 6:10 2011.
  2. FIRE WATZ, Marc Ménager, Francuska, 5:40, 2011.
  3. THE BRICK, Dubravko Mataković, Hrvatska, 11:49, 2012.
  4. GENETIC ENGINEERING, Marko Jozović, Srbija, 3:13, 2011.
  5. BENDITO MACHINE IV, Jossie Malis, Španija, 9:50, 2012.
  6. FATA MORGANA, Frodo Kuipers, Holandija, 4:17, 2011.
  7. VERTIGE, Christophe Gautry & Mathieu Brisebras, Francuska, 3:00, 2012.
  8. FROSTED CHOCOLATE MOUSE, Donato Sansone aka Milkyeyes, Italija, 2:40, 2011.
  9. GRUIK, Aymeric Roussel & Sylvain Boutroue, Francuska, 14:47, 2011.
  10. THE SCREAM, Sebastian Cosor, Rumunija, 3:22, 2011.
  11. SWARMING, Joni Männistö, Finska, 7:18, 2011.

 

Donji hol Velike sale
22:00 Koktel

 

 

Sreda 3.10.

 

Studio 26
12:00 Otvaranje izložbe crteža i karikatura Joška Marušića (Hrvatska

Mala sala
16:00 Studentski takmičarski program 2

  1. MY STRANGE GRANDFATHER, Dina Velikovskaya, Rusija, 8:40, 2011.
  2. FOX, Petra Zlonoga, Hrvatska, 1:50, 2011.
  3. PATTERN, Hadass Gilboa & Ofira Levanon, Izrael, 7:00, 2011.
  4. ONE MINUTE MOVIE, Vladimira Macurova, Republika Češka, 1:55, 2010.
  5. MECHANICAL HOPE, Daniel Stanchev, Republika Češka, 9:13, 2011.
  6. BEAR ME, Kasia Wilk, Nemačka, 5:45, 2012.
  7. AND I DIED UNKNOWN, Jerome Metraux, Švajcarska, 1:38, 2012.
  8. THE MYSTERY OF THE MALAKKA MOUNTAIN, Jakub Wronski, Poljska, 20:48, 2011.
  9. CAMERA-ETC (Belgija):
    • BARRACUDA, 10 adults, 7:59, 2011.
    • ARCHIBALD, 13 children, 4:14, 2011.
    • I'M SCARED, 12 children, 5:45, 2011.
    • IN BETWEEN CHRISTMASES, 12 children, 6:15, 2011.
    • THE VILLAGE SCHOOL, 9 children, 2:57, 2011.
    • IN BETWEEN CHRISTMASES, 12 children, 6:15, 2011.

 

Mala sala
18:00 Animacijsko blago Češke 1- program predstavljaju profesor Jirži Kubiček i Pavel Horaček (AniFest)

  1. THE LION AND THE SONG, Břetislav Pojar, 14 min, 1959.
  2. BIRDS KOHACI, Vladimír Lehký, 9 min, 1965.
  3. HAND, Jiří Trnka, 18 min, 1965.
  4. BEER ACROSS THE STREET, Václav Bedřich, 4 min, 1974.
  5. HEADS, Petr Sís, 8 min, 1979.
  6. VISIT PRAGUE, Pavel Koutský, 6 min, 1983.
  7. CLUB DEFERRED, Jiří Barta, 24 min, 1989.

(83 minute)

 

Velika sala
20:00 Takmičarski program 2

  1. DJUMA, Michele Bernardi, Italija, 3:50, 2012.
  2. FLOOD, Julia Gromskaya, Italija, 5:20, 2012.
  3. THE PIANO PLAYER, Assia Kovanova & Andrey Koulev, Bugarska, 10:00, 2012.
  4. ONE MOMENT PLEASE..., Maarten Koopman, Holandija, 5:40, 2011.
  5. RED RIVER, SONG HONG, Stephanie Lansaque & Francois Leroy, Francuska, 14:15, 2012.
  6. THE CLASH, Irena Paunović, Srbija, 1:20, 2012.
  7. RESALE RIGHT, Pierre-Emmanuel Lyet, Francuska, 3:00, 2011.
  8. WHY ELEPHANTS?, Marko Mestrović, Hrvatska, 8:00, 2012.
  9. ABOUT LOVE UNKNOWN, Michaela Copikova & Veronika Obertova, Slovačka, 5:20, 2012.
  10. LORDS PRAYER, Gerrit van Dijk, Holandija, 6:06, 2011.
  11. VICENTA, SAM, Španija, 22:11, 2010.

 

Velika sala
22:00 Premijera filma

METAMORPHOSIS, Quay Brothers, Velika Britanija, 33:07, 2012.

 

 

Četvrtak 4.10.

 

Mala sala
16:00 Studentski takmičarski program 3

  1. TRANSTECHO, Nikola Radović, Hrvatska, 8:40, 2012.
  2. STILL WATER, Natalie David Esphani, Izrael, 5:13, 2011.
  3. CHEST OF DRAWERS, Sanni Lahtinen, Finska, 7:14, 2011.
  4. THE BLIND, Tatiana Pirogova, Rusija, 3:33, 2011.
  5. AKADEMIJA LIKOVNIH UMJETNOSTI U ZAGREBU (Hrvatska):
    • 4 TOWERS, Group of authors, 2:40, 2011.
    • CHEEKY FELLOW, Martin Babić, 1:52, 2011.
    • ANIMAFEST TRAILER, Martin Babić, 00:44, 2012.
  6. FAKULTET DRAMSKIH UMETNOSTI-BEOGRAD (Srbija):
    • THE BIRTH, Sara Preradović, 2:30, 2011.
    • POTEMKIN 10, Relja Ilić, 3:53, 2011.
    • NET, Igor Đorđević, 2:30, 2011.
  7. SON OF SATAN, Marko Djeska, Hrvatska, 9:50, 2012.
  8. LAUGHING, Oana Nechifor, Škotska, 3:50, 2012.
  9. PEACEMAKER MAC-THE ISLAND OF DISPUTE, Yotam Cohen, Izrael, 4:39, 2011.
  10. BEHIND THE DOOR, Helga Fjeldså & Stein-Christian Fagerbakken, Norveška, 10:46, 2011.
  11. FOR THE REMAINDER, Omer Ben David, Izrael, 6:12, 2011.
  12. ŠAF VRANJE (Srbija):
    • IT HAPPENS SOMETIMES, Miroslav Đerić, 4:10, 2012.
    • GEOMETRY WITH STYLE, Nela Ćurčija, 4:27, 2012.
    • CANDY LAND, Slavoljub Simonović, 3:15, 2012.
  13. STUDIO CRTANOG FILMA 98 NIŠ (Srbija):
    • MELTING, Zoran Stefanović, 3:33, 2010.
    • FIRST, Zoran Stefanović, 2:29, 2011.
    • PUPPY’S HOUSE, Zoran Stefanović, 1:23, 2011.


Mala sala
18:00 Predstavljenje autora/člana žirija – Joško Marušić

Velika sala
20:00 Takmičarski program 3

  1. ROMANCE, Georges Schwizgebel, Švajcarska, 7:10, 2011.
  2. INFIRMITY, Seckin Yalin, Yigit Pehlivan, Dilan Sari, Fulya Tokaoglu, Turska, 3:22, 2011.
  3. HUNGARIAN FOLK TALES/A TALKING GRAPEVINE, A SMILING APPLE AND A JINGLING, TINGLING PEACH, Mária Horváth, Mađarska, 8:00, 2011.
  4. REW DAY, Svilen Dimitrov, Bugarska, 6:40, 2012.
  5. AGNIESZKA, Izabela Bartosik-Burkhardt, Francuska, 10:10, 2012.
  6. PHOBIAS OF GUARDRAIL, Marco Capellacci, Italija, 5:00, 2012.
  7. AALTERATE, Christobal de Oliveira, Francuska, 9:44, 2011.
  8. NAKED LOVE-EAGARDEN, Sara Koppel, Danska, 6:26, 2012.
  9. THE PENCIL, THE BOY AND THE DREAM, Miroslav Lj. Jelić, Srbija, 9:15, 2011.
  10. COMING OF ORACLE, Rao Heidmets, Estonija, 13:00, 2011.
  11. FATHER, Ivan Bogdanov, Bugarska, 16:30, 2012.

Velika sala/Great Hall
22:00 Ivo Kaprino-velikan norveške lutka animacije (program predstavlja Rune Erikson

PINCHCLIFFE GRAND PRIX, 84:00, 1975.

 

Petak 5.10.

 

Fakultet primenjenih umetnosti (Kosančićev venac 29, sala 25)
12:00 Razgovor sa članovima žirija i gostima festivala

 

Mala sala
16:00 Studentski takmičarski program 4

  1. AKADEMIJA MUZIČKIH I DRAMSKIH UMETNOSTI VŠMU (Slovačka):
    • TERRA NULLIUS, Martina Frajštáková, 6:35, 2011.
    • FEW MILIMETRES UNDER THE ROOT, Michal Haruštiak, 8:00, 2011.
    • tWINS, Peter Budinsky, 5:39, 2011.
  2. CHAMPION, Luca Toth, Velika Britanija, 5:17, 2012.
  3. HOUSE WANDERS, BIRD WATER FULL, Veronika Samartseva, Nemačka, 9:40, 2011.
  4. GAP, Viktor Stickel, Nemačka, 4:25, 2011.
  5. FAKULTET PRIMENJENIH UMETNOSTI (Srbija):
    • THE VISION, Stefan Katanić, 1:05, 2012.
    • DOORMAT, Darko Dacović, 2:08, 2012.
    • SIGAL, LUDI ORTAK SA PIŠTOLJEM, Vanja Seferović, 2:12, 2012.
    • HEARTLESS, Orjen Đurić, 1:34, 2012.
    • SHORTAGE, Aleksandar Glišić, 1:30, 2012.
    • SUFFERING, Ivan Stojanović, 1:30, 2012.
    • SKETCHES 2, Krunoslav Jović, 3:50, 2012.
  6. LIBIDINIS, Rosa Peris & Mercedes Peris, Španija, 4:18, 2011.
  7. CHANGELING, Maria Steinmetz, Nemačka, 8:20, 2011.
  8. SWINGING, Anna Koźbiel, Poljska,4:30, 2011.
  9. NOT FOR CHILDREN, Paulina Sobczak, Poljska, 6:08, 2012.
  10. THE CASE, Martin Živocký, Republika Češka, 4:46, 2011.
  11. OFFICE WORKERS, Sangeun Won, Republika Češka, 9:52, 2012.

Mala sala
18:00 Animacijsko blago Češke 2- program predstavljaju profesor Jirži Kubiček i Pavel Horaček (AniFest

  1. THE PLACE IN THE SUN, František Vystrčil, 5 min, 1959.
  2. TRANSFORMATIONS, Václav Mergl, 4 min, 1964.
  3. THE LIFE OF BIRDS, Miloš Macourek, Adolf Born, Jaroslav Doubrava, 9 min, 1973.
  4. CRAB, Václav Mergl, 11 min, 1976.
  5. BARTAKIADA, Oldřich Haberle, 9 min, 1985.
  6. HIS EXCELLENCY, Ilja Novák, 10 min, 1985.
  7. DARK, LIGHT, DARK, Jan Švankmajer, 6 min, 1989.
  8. WORDS, WORDS, WORDS, Michaela Pavlátová, 8 min, 1991.
  9. FALL, Aurel Klimt, 15 min, 1999.

(77 minuta)

Velika sala
20:00 Takmičarski program 4

  1. HOWL, Natalie Bettelheim & Sharon Michaeli, Izrael, 6:41, 2011.
  2. AFTER TREATMENT, Edith Stauber, Austrija, 11:20, 2012.
  3. THE MOON IN HAZE, Tijana Prodanov, Srbija, 4:20, 2012.
  4. SUPERDAD AND PELE, Annette S. Helland, Norveška, 9:25, 2011.
  5. HUM, Emily Howells & Anne Wilkins, Velika Britanija, 4:33, 2012.
  6. SUNNY AFTERNOON, Thomas Renoldner, Austrija, 6:49, 2012.
  7. BIGSHOT, Maurice Huvelin, Francuska, 4:44, 2012.
  8. FEMALE DOG, Mirela Srebrić, Srbija, 7:25, 2012.
  9. BAO, Sandra Desmazi ères, Francuska, 11:21, 2012.
  10. ALLTHATCATS, Mátyás Lanczinger, Mađarska, 4:44, 2010.
  11. TINAMV 1, Adnan Popović, Austrija, 4:15, 2011.
  12. VILLA ANTROPOFF, Vladimir Leschiov & Kaspar Jancis, Letonija, 13:04, 2012.

Velika sala
22:00 Premijera filma

JUNOD, Shinichiro Kimura, Japan, 64:00, 2010.

 

 

 Subota 6.10.

 

Mala sala
16:00 Panorama evropskog filma 2

  1. PIRATE PALS, Marius Fietzek, Nemačka, 3:47, 2011.
  2. CHICKS ON THE HIGHWAY, Helen Unt, Estonija, 5:03, 2012.
  3. BERLIN RECYCLERS, Nikki Schuster, Nemačka, 6:02, 2012.
  4. VIEWS 2875362, Zoran Stefanović & Slobodan Milošević, Srbija, 6:29, 2011.
  5. DOMESTIC FITLESS, Hardi Volmer, Estonija, 13:00, 2011.
  6. THE FLOOD, Vasiliy Koretskiy, Rusija, 4:00, 2012.
  7. MICHAEL POLAN'S FOOD RULES, Marija Jacimovic & Benoit Detalle, Srbija, 2:13, 2012.
  8. PAUL + ME, Hendrik Rost, Nemačka, 3:40, 2011.
  9. PEOPLE'S FRONT 12, Ivan Ivanovski, Makedonija, 10:00, 2012.
  10. COFFEE, Sjaak Rood, Holandija, 5:40, 2012.
  11. FINAL CUT, Thierry Schiel, Luksemburg, 10:00, 2012.
  12. THE STORY OF LITTLE PAOLO, Nicolas Liguori, Francuska, 22:00, 2011.

 

Mala sala
18:00 Ivo Kaprino-velikan norveške lutka animacije (program predstavlja Rune Erikson)/

    1. KARIUS AND BAKTUS, 15 min, 1955.
    2. LITTLE FRICK AND THE FIDDLE, 19 min, 1952.
    3. A DOG’S LIFE, 15 min, 1958.
    4. TIM AND TEDDY, 9 min, 1949.

 

Velika sala
20:00 Svečano zatvaranje 9. Evropskog festivala animiranog filma Balkanima 2012

-dodela nagrada

-projekcija nagrađenih filmova

 

Donji hol Velike sale
22:30 Koktel




Vrste materijala u arhivi: Fotografija

Signature: Ft/10/12