11. 12. 2014.| Akademski filmski centar

ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2014 
Festival Novog Filma i Videa

 

9 – 13. decembar 2014.

 

PROGRAM
11.12. | Četvrtak | Thursday

 

10:00 | Sala za sastanke | Conference Hall
3. Alternative film-video istraživački forum / 3rd Alternative Film-Video Research Forum

VIDEO UMETNOST / VIDEO ART

 

15:00 | Mala sala | Small Theatre 

Konkurencija / Competition

PROGRAM #2

 

17:00| Mala sala | Small Theatre Retrospektiva / Retrospective

MEĐUNARODNA VIDEO KOLONIJA OHRID 1989. / INTERNATIONAL VIDEO COLONY OHRID 1989

Uvodna reč / Introduction by Gena Teodosievska

 

19:00 | Mala sala | Small Theatre
Autorska prezentacija / Author’s presentation

TAKO MLADI / SO YOUNG, video radovi iz 80ih i  90ih godina / video works from 80-ies and 90-ies

Neven and Zemira (Zemira Pečovnik Alajbegović and Neven Korda Andrič)

 

21:00 |Velika sala | Main Theatre

Konkurencija / Competition

PROGRAM #3

 

Paisaje con perro roto / Landscape with Broken Dog, Orazio Leogrande, 2014, Argentina, 14 min.

Portraying A’dam, Paula Albuquerque, 2014, The Netherlands, 4 min.

The Death of Place, Dirk de Bruyn, 2014, Australia, 13 min.

Friedrichsfelde Ost, Milica Jovčić & Nenad Ćosić, 2014, Serbia/Croatia, 4 min.

In Light, In!, Ken Paul Rosenthal, 2013, United States, 12 min.

The Stream 2, Hiroya Sakurai, 2012, Japan, 6 min.
A.D.A.M., Vladislav Knežević, 2014, Croatia, 13 min.

Look Inside the Ghost Machine, Péter Lichter, 2012, Hungary, 4 min.

Yugoslavian Home Movies, Salise Hughes, 2014, Serbia/United States, 10 min.

Seventh Submarine, Allan Brown, 2014, Canada, 5 min.

Urschrift, Julia Dogra-Brazell, 2013, United Kingdom, 2 min.

We Are Become Death, Jean-Gabriel Periot, 2014, France, 4 min.

 

22:30|Velika sala | Main Theatre

REGIONALNI TOKOVI / REGIONAL CURRENTS

 

Ona, to sam ja! / She Is I!, Aleksandar Tokin, 2013, Serbia, 10 min.

A Moment Ago, Miodrag Manojlović, 2014, Bosnia & Herzegovina, 7 min.

State, Ksenija Jurišić, 2013, Croatia, 3 min.

The Runner, Nataša Čiča & Peter Cerovšek & Toma Zidić, 2014, Slovenia, 6 min.

Radio, Marko Crnogorski, 2013, Macedonia, 10 min.

Miriše na dobro / Smells Good, Petar Dositej Aranđelović, 2014, Serbia,

Divna budućnost ljubavi moja / Bright Future My Love, Marko Žunić, 2014, Serbia, 29 min.

 



Vrste materijala u arhivi: Fotografija

Signature: Ft/12/14