7. 10. 2014.| Akademski filmski centar

MALA SALA/Small Hall                 18h

Kartun Dor 2014 – evropska nagrada za najbolji kratki animirani film

Cartoon d’Or 2014 – The pan-European award for the best animated film

 

  1. / La petite casserole d’Anatole / Anatole’s Little Saucepan, 5:47, Francuska/France, (2014)
  2. Boles/Boles,12:20, Slovenija/ Slovenia, (2013)
  3. Kiki od Montparnasa / Kiki of Montparnasse, 14:27, Francuska/France, (2013)
  4. Gospodin Hablot/Mr Hublot, 11:48, Luksemburg/Luxembourg, (2013)
  5. Badnjak/La bûche de Noël/The Christmas Log, 26:00, Francuska/France, (2013)

 

Trajanje programa/Program duration 70min

 

GALERIJA/Gallery                                  19h

ВЕЛИКА ГАЛЕРИЈА/Big Gallery          

 

Nastup dečijeg hora „AprilZMAJun“, grupe ŠKART
Performance of childrens’ choir “AprilZMAJun” by SKART group

 

Otvaranje izložbe                                     19:30
FOKUS SRBIJA, srpska animacija u prvoj deceniji Balkanime Exhibition Opening FOCUS SERBIA, Serbian animation in Balkanima’s first decade

Autor izložbe/Author of the Exhibition: Jelena Bešir

 

ВЕЛИКА САЛА/Big Hall               20h

Свечано отварање 11. Европског фестивала анимираног филма БАЛКАНИМА 2014

Opening ceremony of 11th European animated film festival BALKANIMA 2014

 

Такмичарски програм 1                   20:30h

Main Competition 1

 

  1. Пут у Сантјаго / Hasta Santiago / To Santiago, Mauro Carraro, 12:45, Швајцарска/Switzerland, 2013
  2. Супер Венера / Supervenus, Frederic Doazan, 2:38, Француска/France, 2013
  3. Базен / Łaznia / Baths, Tomek Ducki, 4:00, Пољска/Poland, 2013
  4. Анатолин мали тањир / La petitecasserole d'Anatole/ Anatole's little saucepan, Eric Montchaud, 5:47, Француска/France, 2014
  5. Трамвај / Tram, Michaela Pavlatova, 7:48, Чешка/Czech Republic, 2012
  6. Окушати срећу / Allez Hop!/ Taking the plunge, Juliette Baily, 7:00, Француска/France, 2012
  7. Наша светла / Our Lights, Noemie Marsily & Carl Roosens, 12:45, Белгија/Belgium, 2013
  8. Пут поделе / Les Voiles du partage/ Wind of Share, Jerome Cauwe, 8:00, Француска/France, 2013
  9. Моје драго тело / La Chair de ma chère / My Dear Flesh, Calvin Antoine Blandin, 12:40, Француска/France, 2014
  10. Лепота / Beauty, Rino Stefano Tagliafierro, 9:49, Италија/Italy, 2014

 

Tрајање програма/Program duration 76min

 

 

ДОЊИ ХОЛ ВЕЛИКЕ САЛЕ/Lower Hall

KОКТЕЛ / COCTAIL                                            22:00h

 



Vrste materijala u arhivi: Fotografija


foto: Aleksandrija Ajduković