8. 4. 2009.| Filmski program

8-13.4.2009.

BELDOCS

2. Međunarodni festival dugometražnog dokumentarnog filma

Velika sala

 

Sreda 8.4.2009.

Regionalna selekcija

PRIČA O JANU LENARTU

r: Marko Cvejić, Srbija, 73', 2008.

KAVIJAR KONEKŠN

r: Dragan i Jovana Nikolić, Srbija-Holandija, 58', 2008.

 

Međunarodna selekcija

ODVAŽNA MAJKA

r: Dženet Merveader, Australija, 52', 2007.

KOSA INDIJE

r: Rafaele Bruneti, Marko Leopardi, Italija, 75',2008.

 

Četvrtak 9.4.2009.

Regionalna selekcija

RAZVOD NA ALBANSKI NAČIN

r: Adela Peeva, Bugarska, 66',2008.

USKRSNUĆE

r: Aleksandar Papanikolau, Eleni Janiku, Grčka, 60', 2007.

 

Međunarodna selekcija

HRISTININE KUĆE 

r: Suzan Reis, Holandija, 50', 2007.

KARMEN SREĆE BORATA

r: Mercedes Stalenhof, Holandija, 50', 2008.

SUTRA PONOVO KUĆI

r: Fabricio Lazareti, Paolo Santolini, Italija, 87', 2008.

 

Petak 10.4.2009.

Regionalna selekcija

NESTANAK HEROJA

r: Ivan Mandić, Srbija, 90', 2009.

MEDUZA, PRIČE O LJUDIMA SA DNA

r: Fredo Vala, Italija, 63',2008.

 

Međunarodna selekcija

ARTUROV RAJ

r: Luk Bešamp, Kanada, 50', 2006.

MUŠKO ZA VOLANOM

r: Suzan Mogul, SAD, 68', 2007.

LUTALICA

r: Sebastijan Hajdinger, Nemačka, 80', 2007.

 

Subota 11.4.2009.

Regionalna selekcija

GLEDAJ NA ŽIVOT KROZ MOJE OČI

r: Marija Džidževa, Makedonija, 42', 2008.

KOD KUĆE

r: Đorče Stavreski, Makedonija, 76', 2007.

 

Međunarodna selekcija

LAKŠIMI I JA

r: Ništa Jain, Indija-SAD-Finska-Danska, 59',2007.

ZVER U NAMA

r: Iv Skaljola, Švajcarska-Danska, 73', 2007.

JAPAN, PRIČA O LJUBAVI i MRŽNJI

r: Šon Mek Alister, B6, Japan, 70', 2008.

 

Nedelja 12.4.2009.

Regionalna selekcija

ŽAK, BALKAN I JA

r: Sergej Kreso, Holandija-Belgija, 67', 2008.

SEKUND

r: Željko Mirković, srbija, 56', 2008.

 

Međunarodna selekcija

POVRATAK

r: Maksimilijan Plato, Nemačka 79', 2007.

PRIČE IZ JODOKA

r: Andžej Fidik, Nemačka-Poljska, 81', 2008.

CRVENA TRKA

r: Gan Čao, Kina, 70', 2008.

 

Ponedeljak 13.4.2009.

Svečana dodela nagrada i specijalna projekcija

DOVIĐENJA, KAKO STE

r: Boris Mitić, Srbija, 58', 2009.

ČOVEK NA ŽICI

r: Džejms Marš, 2008., VB-SAD, 90'

Dobitnik Oskara za dokumentarni film 2009.

 

Mala sala

Sreda 8.4.2009.

Fokus Južna Amerika

SVRATIŠTE

Horhe Leandro Kolas, Argentina, 90', 2008.

AMERIKANO

Karlos Feran Peru-Kanada, 110', 2007.

 

Četvrtak 9.4.2009.

Retrospektiva filmova LukaHolanda

VEOMA ENGLESKO SELO: UBITI

90', 2005.

 

Fokus Južna Amerika

KARAŽA

r: Marselo De Paula, Brazil, 90', 2007.

ONI KOJI OPSTAJU

r: Hagerman, Huan Karlos Rulfo, Meksiko, 96', 2008.

 

Petak 10.4.2009.

Retrospektiva filmova Luka Holanda

VIŠE NEGO ŽIVOT

42', 2002.

 

Fokus Južna Amerika

TAJNE BORBE

Mariana Bidegain, Urugvaj-Francuska, 85', 2007.

DAJ GOL,GANA!

Felipe Teran, Ekvador, 2008.

 

Subota 11.4.2009.

DOBRO JUTRO, GOSPODINE HITLER

52', 1993.

 

Projekcija studentskih filmova:

LA CHIROLA, r: Dijeo Mondiaka

ILUZIJA, r: Suzana Bariga

MAČAK I ČEKIĆ, r: Laima Sanflorenca

KOLIKO MOŽEŠ DA POZNAJEŠ LJUDE?, r: Ismael Kubero

 

Nedelja 12.4.2009.

TA PROKLETA ZEMLJA

Ekvador, 79', 2008.

NOKE HAVETI: KO SMO I ŠTA RADIMO

Brazil, 54', 2008.

 

 

 



Vrste materijala u arhivi: Fotografija Audio snimak

Signature: A/04/09 ; Ft/04/09