12. 12. 2013.| Akademski filmski centar

ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2013
Festival Novog Filma i Videa

10-14. decembar 2013.

 

PROGRAM

 

12. Četvrtak | Thursday

 

10:00 | Sala za sastanke | Conference Hall 
2. Alternative film-video istraživački forum / 2nd Alternative Film-Video Research Forum
FRAGMENTATION
Učesnici / Participants: Bryan Konefsky, University of New Mexico; Nevena Daković, Fakultet dramskih umetnosti / Faculty of Dramatic Arts Belgrade; Miriam De Rosa, Università Cattolica del Sacro Cuore-Milano; Branka Benčić, Independent Curator, Zagreb; Enrico Camporesi, University Sorbonne Nouvelle-Paris 3/University of Bologna; James Snazell, Edge Hill University; Terri Francis, Yale University/University of Pennsylvania; Kamila Kuc, Kingston University/Brighton University; Bruce Posner, Independent Curator, New Hampshire; Lucia Aspesi, Hangar Bicocca, Milan; Adeena Mey, University of Lausanne/ECAL. 
Moderator Foruma / Curated by Greg DeCuir, Jr.

 

13:00 | Mala sala | Small Theatre  
Konkurencija / Competition 
PROGRAM #2

 

15:00 | Mala sala | Small Theatre  
Vassily Bourikas  predstavlja / presents 
Ának Araw/ΑlbinoGym LumberaPhilippines/USA, 2013, 70 min.

 

17:00 | Mala sala | Small Theatre  
Australian Alternative film / Australijski alternativni film
AN OZ HYSTERY: SAMPLING THE PAST.
Uvodna reč / Introduction by Dirk de Bruyn

Fun Radio, Nigel Buesst, 1962-3, 5min.
Leading Ladies, Lindsey Martin, 1975, 8 min.
Contemplation of the Rose, Michael Lee, 1977, 9 min. 
Zoomfilm (excerpt), Dirk de Bruyn, 1977, 5 min.
Discs, Dirk de Bruyn,  1979, 3 min.
Dolls, Paul Fletcher, 1980, 5 min.
Excerpt, Chris Knowles, 1983, 6 min.
Exacuate, Michael Buckley/ Sue McCauley, 1984, 5 min.              
Morena, Marie Craven, 1987, 4 min.
Short Lives (excerpt), Neil Taylor, 1980-90, 5 min.
E.G., Virginia Hilyard, 1990, 8 min.
Traum A Dream, Dirk de Bruyn, 2003, 7 min.
KeepinTime Abstract, Steven McIntyre, 2005, 3 min.
Time Ball, Marcia Jane, 2008, 6 min.
WAP, Dirk de Bruyn, 2011, 10 min.

 

19:00 | Mala sala | Small Theatre 
Strukturalni film / Structural Film 
ARITHMETICA NATURALIS 
The Nature in Austrian Structural Film 
Uvodna reč / Introduction by Gerald Weber

3/60 Bäume im Herbst, Kurt Kren, 1960, 5 min. (16mm)
Im Freien, Albert Sackl, silent, 2012, 23 min. (35mm)
STATE OF FLUX – Wave#3, Rainer Gamsjäger, 2009, 4 min. (video)
i.e. [site 01 – isole eolie], Lotte Schreiber, 8 min. 2004 (video)
37/78 Tree again, Kurt Kren, 4 min, silent 1978 (16mm)
Vertigo Rush, Johann Lurf, 19 min. 2007 (35mm)
Arnulf Rainer, Peter Kubelka, 7 min. 1960 (35mm)

 

21:00 | Velika sala | Main Theatre 
Konkurencija / Competition 
PROGRAM #3

Portrét I, Jake Barningham, 2013, USA, 7 min.
Myth, Spiros Alidakis, 2013, Greece, 19 min.
Sky Lines, Nadine Poulain, 2013, Serbia/Germany, 10 min.
Three to Four, Ben Thompson, 2011, UK, 7 min.
Ellen, Davorin Marc, 2013, Slovenia, 2 min.
Displacement, Liliana Resnick, 2012, Croatia, 7 min.
Papierschnitzel, Nemanja Lađić, 2013, Serbia, 8 min.
Razglednice / Postcards, Ana Hušman, 2013, Croatia, 23 min.

 

22:30 | Velika sala | Main Theatre & Klub | Club 
Muzika i pokret / Music & Movement
Narcis i Eho, Saša Radojević, 2011, 62 min.



Vrste materijala u arhivi: Fotografija Audio snimak

Signature: A/12/13 ; Ft/12/13


foto: Lidija Antonović
Istraživački forum - Fragmentation
Istraživački forum - Fragmentation
Istraživački forum - Fragmentation
Istraživački forum - Fragmentation
Istraživački forum - Fragmentation
Istraživački forum - Fragmentation
Vassily Bourikas predstavlja
Vassily Bourikas predstavlja
Australijski alternativni film
Australijski alternativni film
Australijski alternativni film
Australijski alternativni film
Austrijski strukturalni film
Austrijski strukturalni film
Austrijski strukturalni film