4. 10. 2011.| Akademski filmski centar

4 - 8. 10.

BALKANIMA 2011

8. EVROPSKI FESTIVAL
ANIMIRANOG FILMA

 

50 filmova u glavnom takmičarskom programu, 28 filmova u studentskoj individualnoj konkurenciji, programi 10 evropskih filmskih škola, 29 filmova u Panorami evropskog filma.

 

Lista filmova u takmičarskoj konkurenciji:

 

TALES OF OLD PIANO -SERGEI PROKOFIEV, Julia Titova, Belorusija 2011.

BELLEVUE, Michael Schwertel, Nemačka 2010.

FLAMINGO PRIDE, Tomer Eshed, Nemačka, 2011.

GET REAL!, Evert de Beijer, Holandija 2010.

CHESS!, Istvan Orosz, Mađarska, 2010.

THE PROMISE OF CONSTANTINE!, Marvina Cela, Albanija, 2011.

SPIN SPUN SPAN, Emily Howells i Anne Wilkins, Velika Britanija, 2010.

DOVE SEI, AMOR MIO, Veljko Popović, Hrvatska, 2011.

GRAFFITIGER, Libor Pixa, Češka, 2011.

STRIPBURGER IN MOTION, Boris Dolenc, Slovenija, 2010.

MIXED MEMORIES, Marija Milanović Lazarevski, Srbija, 2011.

BUENOS AIRES RECYCLERS, Nikki Schuster, Austrija, 2011.

GUIDE, Mateusz Jarmulski,Poljska, 2010.

PURPLE, Judith Toth-Pocs i Roland Toth-Pocs, Mađarska, 2011.

FAST FORWARD LITTLE RED RIDING HOOD, Sjaak Rood, Holandija, 2010.

TALE OF THE WIND, Claudio Jordao i Nelson Martins, Portugalija, 2010.

BODY MEMORY, Ullo Pikov, Estonija 2011.

DR CHARACTER PRESENTS, Piotr Dumala, Poljska, 2010.

THE GREAT MISTAKE, Anders Berthelsen, Danska, 2011.

PROCESS, Zoran Đ. Milisavljević, Srbija, 2011.

SLEEPINCORD, Marta Pajek, Poljska 2011.

TRASH, Marina Moshkova, Rusija, 2010.

MOONBOW THIEF, Sara Bonaventura, Italija, 2010.

TO SWALLOW A TOAD, Jurgis Krasons, Litvanija, 2010.

A NEW LIFE!, Fred Joyex, Francuska 2009.

RUMOURS, Frits Standaert, Francuska 2011.

DIRKJAN RULES, Wilfred Ottenheijm i Remco Polman, Holandija, 2010.

GIBBON’S ISLAND, Malgorzata Bosek, Poljska, 2010.

BATTLE FLOWER, Simon Bogojevic Narath, Hrvatska, 2011.

A MORNING STROLL, Grand Orchard, Velika Britanija, 2011.

THE ORIGIN OF CREATURES, Floris Kaayk, Holandija, 2010.

HOLD ME CLOTHES, Evgenia Golubeva i Marco Castellani, Velika Britanija 2011.

NORWEGIAN SHORTS WITH NO ENDING-THE MANIFESTO EDITION, Rune Eriksson, Norveška, 2010.

THE GLOAMING, Nobrain, Francuska 2010.

STUCK IN A GROOVE, Clemens Kogler, Austrija, 2010.

LET’S BE BELARUSIANS, Yulia Ruditskaya, Belorusija, 2011.

WHY DID DINOSAURUS DISAPPEAR?, Mar Delgrado i Esau Dharma, Španija 2011.

5 MINUTES EACH, Vojin Vasović, Srbija/Kanada, 2011.

VEGETABLE SOUP, Gizella Neuberger, Mađarska, 2011.

MASKA, Quay Brothers, Poljska, 2010.

HEAVY HEADS, Helena Frank, Danska 2010.

KIYAMET, Ivan Ramadan, BiH, 2011.

LATERARIUS, Marina Rosset, Švajcarska, 2010.

VASCO, Sebastien Laudenbach, Francuska, 2010.

DANNY BOY, Marek Skrobecki, Poljska 2010.

GRAND CAFÉ, Bogdan-Anton Mihailescu, Rumunija, 2010.

THE CAMION, Ilir Kaso, Albanija, 2009.

ESO TE PASA POR BARROCO, Pablo Serrano, Španija, 2011.

DAMME POSSIERES, Catherine le Gooff, Belgija, 2010.

THE LOST TOWN OF SWITEZ, Kamil Polak, Poljska, 2010.

 

 

Selekciona komisija BALKANIME 11: Jelena Bešir, animatorka

Miroslav Nikolić, reditelj i Milan Milosavljević,autor dokumentarnih filmova.

Filmove će ocenjivati međunarodni stručni žiri u sastavu: Natalija Dabiža (Rusija), animatorka, rediteljka, predavačica na VGIK, Aleksej Aleksejev (Mađarska) animator i Rastko Ćirić, animator

i profesor na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu.

Žiri za studentske filmove činiće Jana Ondikova, potpredsednica festivala animiranog filma u Žilini (Slovačka), Dejan Dabić, filmski teoretičar i kritičar

i Nikola Đurić, snimatelj.

 

Posebna pažnja ove godine biće posvećena makedonskoj animaciji, a videćemo i program nove češke animacije, koji će predstaviti Pavel Horgaček, organizator festivala Anifest iz Praga. Ugostićemo dvadesetak autora iz Engleske, Rusije, Danske, Bugarske, Nemačke, Hrvatske... Videćemo filmove nominovane za prestižnu evropsku nagradu Cartoon D’or 2011... i još ponešto, a sve pod umetničkim rukovodstvom profesora Nikole Majdaka.



Vrste materijala u arhivi: Fotografija

Signature: Ft/10/11


Maska
Moonbow Thief
Norwegian shorts with no ending
Proces
The Lost Town of Switez
Otvaranje izložbe ilustracija Darka Markovića
Otvaranje izložbe ilustracija Darka Markovića
Otvaranje izložbe ilustracija Darka Markovića
Svečano otvaranje festivala
Natalija Dabiža - član žirija
Nikola Majdak - umetnički direktor Balkanime
Svečano otvaranje festivala