9. 12. 2009.| Akademski filmski centar

 

ALTERNATIVE
FILM/VIDEO 2009.
Festival novog filma i videa
9 – 13. 12. 2009.
Sreda 9. 12.
17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_5
HIS WHITE EYES, Wen Wen (Betty) Jiang, Kanada, 40 min.
SCISSU, Tom Bewilogua, Nemačka, 27 min.
ID, Dominik Krawiecki & Blazej Tomaszewski, Francuska, 43
min.
19:00 Galerija
otvaranje izložbe
BOJANA PETKOVIĆ
Animacije
19:00 – 23:00 Hol velike sale
FILMSKE INSTALACIJE
Pronađi svoj found footage film
20:00 Velika sala
found footage master
Slobodan Mičić
20:15 Velika sala
koncert
KRIŠKE + Andreja Mirić
Damjan Babić, Milan Bukejlović, Dragan Jovanović, Oliver
Svilan
vizuelna podrška Andreja Mirić
21:00 Velika sala
konkurencija
Regio_pro_1
MOJ PRIJATELJ ČESMA, Zoran Ðudurović, Srbija, 18 min.
NOVEMBAR, Boris Greiner, Hrvatska, 8 min.
BAPTISM, Banger & Feer & Cuskova & Kaevski & Ivanovski,
Makedonija, 5 min.
FILMSKI STVARALAC, Marko Gošović, Crna Gora, 4 min.
LAŽNA IMPRESIJA, Katja Petelin, Slovenija, 2 min.
F+M=N, Tomislav Ćavar,
Bosna i Hercegovina, 2 min.
WHITE DANCE, Milan Zulić, Srbija, 9 min.
22:00 Velika sala
konkurencija
Intern_pro_1
THE WINK, Michaela Schweiger, Nemačka, 13 min.
LOOPLOOP, Patrick Bergeron, Kanada, 5 min.
GREEND, Nanda Fernandez Bredillard & Lucas Macione,
Francuska/SAD, 11 min.
URGING ABSENCE, Stina Pehrsdotter, Švedska, 3 min.
PROMENADE, Jun’ichiro Ishii, Francuska, 9 min.
SYNCHRONISATION, Rimas Sakalauskas, Litvanija, 9 min.
Četvrtak 10. 12.
16:00 Mala sala
konkurencija
Region_pro_1
MOJ PRIJATELJ ČESMA, Zoran Ðudurović, Srbija, 18 min.
NOVEMBAR, Boris Greiner, Hrvatska, 8 min.
BAPTISM, Banger & Feer & Cuskova & Kaevski & Ivanovski,
Makedonija, 5 min.
FILMSKI STVARALAC, Marko Gošović, Crna Gora, 4 min.
LAŽNA IMPRESIJA, Katja Petelin, Slovenija, 2 min.
F+M=N, Tomislav Ćavar,
Bosna i Hercegovina, 2 min.
WHITE DANCE, Milan Zulić, Srbija, 9 min.
17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_1
THE WINK, Michaela Schweiger, Nemačka, 13 min.
LOOPLOOP, Patrick Bergeron, Kanada, 5 min.
GREEND, Nanda Fernandez Bredillard & Lucas Macione,
Francuska/SAD, 11 min.
URGING ABSENCE, Stina Pehrsdotter, Švedska, 3 min.
PROMENADE, Jun’ichiro Ishii, Francuska, 9 min.
SYNCHRONISATION, Rimas Sakalauskas, Litvanija, 9 min.
18:00 Mala sala
found footage masters
Ivan Kaljević
19:00 Mala sala
found footage masters
Petar Blagojević Aranđelović
EKSTAZA, 7:00, 1963.
Mihailo P. Ilić
SPLAV MEDUZE SRPSKI MONTIRAN, 14:00, 2009.
SLATKI FILM SRPSKI MONTIRAN, 12:00, 2009
20:00 – 23:00 Hol velike sale
His white eyes The wink
3
FILMSKE INSTALACIJE
20:30 Mala sala
povodom filma
THE LAST SCRIPT: REMEMBERING LUIS BUÑUEL
Javier Espada & Gaizka Urresti, Španija/Nemačka/Meksiko,
114 min.
21:00 Velika sala
konkurencija
Regio_pro_2
COLOUR LAB, Vladimir Končar, Hrvatska, 17 min.
WAITING, Gjorgје Jovanovik, Makedonija, 2 min.
ANACOUSTIC ZONE, Walter Weiss, Srbija, 16 min.
КРАСНА ЗВЕЗДА/RED STAR, Milica Rakić, Srbija, 3 min.
VREMENSKA OMČA, Aleksandar Muharemović, Hrvatska,
12 min.
22:00 Velika sala
konkurencija
Intern_pro_2
THANK YOU, Aiste Stancikaite, Litvanija, 1 min.
A LITTLE NIGHT MUSIC, Marianna & Daniel O’Reilly, Velika
Britanija/Italija, 12 min.
STAR, DUST, Karen Hanson, Kanada, 2 min.
LIVE, Peppe Siffredi & Antonio Guerino, Brazil, 17 min.
CENTRE SPOT, Richard Tuohy, Australija, 5 min.
ZEITRISS, Quimu Casalprim i Suárez, Nemačka, 11 min.
EARS ARE DAZZLED, TOUCHED BY SOUND, Amanda
Belantara, Japan, 20 min.
Petak 11. 12.
16:00 Mala sala
konkurencija
Regio_pro_2
COLOUR LAB, Vladimir Končar, Hrvatska, 17 min.
WAITING, Gjorgје Jovanovik, Makedonija, 2 min.
ANACOUSTIC ZONE, Walter Weiss, Srbija, 16 min.
КРАСНА ЗВЕЗДА/RED STAR, Milica Rakić, Srbija, 3 min.
VREMENSKA OMČA, Aleksandar Muharemović, Hrvatska,
12 min.
17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_2
THANK YOU, Aiste Stancikaite, Litvanija, 1 min.
A LITTLE NIGHT MUSIC, Marianna & Daniel O’Reilly, Velika
Britanija/Italija, 12 min.
STAR, DUST, Karen Hanson, Kanada, 2 min.
LIVE, Peppe Siffredi & Antonio Guerino, Brazil, 17 min.
CENTRE SPOT, Richard Tuohy, Australija, 5 min.
ZEITRISS, Quimu Casalprim i Suárez, Nemačka, 11 min.
EARS ARE DAZZLED, TOUCHED BY SOUND, Amanda
Belantara, Japan, 20 min.
18:00 Mala sala
found footage master
Miroslav Bata Petrović
19:00 Mala sala
autorska prezentacija
Jurij Meden
OPERATION MAMMOTH,
29 min, 2006.
ZAZNAMOVANCI (THE MARKED), 6 min, 2009.
INFERNO, 4 min, 2009.
20:00 – 23:00 Hol velike sale
FILMSKE INSTALACIJE
20:30 Mala sala
povodom filma
BY ANY OLD LIGHT
Dionysos Andronis & Ca Ca Ca, Francuska/Grčka, 52 min.
21:00 Velika sala
konkurencija
Regio_pro_3
TVOJE IME BLJEŠTI, Mladen Tušup, Srbija, 8 min.
SCREEN 1-2, Kraner Kaja, Slovenija, 4 min.
GRINJI KROKII, Mane Žuđelović, Crna Gora/Srbija, 13 min.
ВЛАЖЕН СОН/WET DREAM, Ivan Ivanovski, Makedonija,
2 min.
SKLONIŠTE, Igor Simić Ogi, Srbija, 19 min.
21:30 Mala sala
found footage master
Ljubomir Šimunić
22:00 Velika sala
konkurencija
Intern_pro_3
RESONANCE, Ismaïl Bahri,
Tunis, 7 min.
STELLA, Marco Russo,
Nemačka, 7 min.
MASTER OF THE SITUATION, Antshi von Moos, Švajcarska,
7 min.
CARBON DATING ANGELS, Robin Kiteley & Samuel Stocks,
Velika Britanija, 12min.
GRITO, Andrés Denegri, Argentina, 20 min.
Ao vivo Stardust
film / video 2009
4
Subota 12. 12.
11:00 okrugli sto
FOUND FOOTAGE FILM
učestvuju: Hrvoje Turković,
Jurij Meden, Beatrice Sasa Kobow, Pavle Levi,
Vassily Bourikas
moderator: Dragan Dimčić
16:00 Mala sala
konkurencija
Regio_pro_3
TVOJE IME BLJEŠTI, Mladen Tušup, Srbija, 8 min.
SCREEN 1-2, Kraner Kaja, Slovenija, 4 min.
GRINJI KROKII, Mane Žuđelović, Crna Gora/Srbija, 13 min.
ВЛАЖЕН СОН/WET DREAM, Ivan Ivanovski, Makedonija,
2 min.
SKLONIŠTE, Igor Simić Ogi, Srbija, 19 min.
17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_3
RESONANCE, Ismaïl Bahri,
Tunis, 7 min.
STELLA, Marco Russo,
Nemačka, 7 min.
MASTER OF THE SITUATION, Antshi von Moos, Švajcarska,
7 min.
CARBON DATING ANGELS, Robin Kiteley & Samuel Stocks,
Velika Britanija, 12min.
GRITO, Andrés Denegri, Argentina, 20 min.
18:00 Velika sala
Intern_pro_5
HIS WHITE EYES, Wen Wen (Betty) Jiang, Kanada, 40 min.
SCISSU, Tom Bewilogua, Nemačka, 27 min.
ID, Dominik Krawiecki & Blazej Tomaszewski, Francuska, 43
min.
18:00 Mala sala
found footage master
Nikola Stojanović
19:00 Mala sala
prezentacija
LUKSUZ PRODUKCIJA
Krško, Slovenija
predstavljaju Tom Gomizelj
i Dženi Rostohar
20:00 – 23:00 Hol velike sale
FILMSKE INSTALACIJE
20:30 Mala sala
underground legend
Timothy Carey
THE WORLD‘S GREATEST SINNER, USA, 1962.
predstavlja Vassily Bourikas
21:00 Velika sala
konkurencija
Regio_pro_4
NEMILOSRDNI ANĐEO,
Vlada Petrić, Srbija, 11 min.
HOMAGE, Bata Petrović, Srbija, 15 min.
MIRROR MAN, Tin Rabzelj, Slovenija, 5 min.
CRVENKAPA, Zoran Tairović, Srbija, 26 min.
22:00 Velika sala
konkurencija
Intern_pro_4
CHAOSKOSMOSMU, Matthias Winckelmann, Nemačka, 2
min.
STOP-WATCH, James Shilton, Velika Britanija, 2 min.
OBSESSION, Elaine Frigon, Kanada, 2 min.
FERMENT, Joanna M. Stacewicz, Poljska/Švedska/
Velika Britanija, 2 min.
WHAT A GIRL DOES, Anna FC Smith, Velika Britanija, 3 min.
ONE, Judith van der Made, Holandija, 4 min.
WHO COULD KILL A MAN?, Enrique Piñuel, Španija, 4 min.
NIGHT MARE, Philippe Rouy, Francuska, 4 min.
TRY HARD JOHNNY!, Valentina Besegher Scotti, Italija, 5 min.
DIARY_DEVIATION, Lee Ming-Yu, Tajvan, 5 min.
KING NOTHING, Paul Wiersbinski, Nemačka, 7 min.
BURIED TRACES, Michelle Smith, Kanada, 8 min.
BIPOLAR: AN INTERVIEW WITH RICHARD, Gabriela
Betschart, Švajcarska, 13min.
22:15 Mala sala
found footage master
Antonio Lauer
Nedelja 13. 12.
11:00 okrugli sto
EKSPERIMENTALNI FILM
U REGIONU
učestvuju: Hrvoje Turković, Jurij Meden, Beatrice Sasa
Kobow, Pavle Levi, Vassily Bourikas, Greg de Cuir
moderator: Zoran Saveski
Carbon dating angels Bipolar an interview with Richard
5
16:00 Mala sala
konkurencija
Regional_pro_4
NEMILOSRDNI ANĐEO, Vlada Petrić, Srbija, 11 min.
HOMAGE, Bata Petrović, Srbija, 15 min.
MIRROR MAN, Tin Rabzelj, Slovenija, 5 min.
CRVENKAPA, Zoran Tairović, Srbija, 26 min.
17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_4
CHAOSKOSMOSMU, Matthias Winckelmann, Nemačka, 2
min.
STOP-WATCH, James Shilton, Velika Britanija, 2 min.
OBSESSION, Elaine Frigon, Kanada, 2 min.
FERMENT, Joanna M. Stacewicz, Poljska/Švedska/
Velika Britanija, 2 min.
WHAT A GIRL DOES, Anna FC Smith, Velika Britanija, 3 min.
ONE, Judith van der Made, Holandija, 4 min.
WHO COULD KILL A MAN?, Enrique Piñuel, Španija, 4 min.
NIGHT MARE, Philippe Rouy, Francuska, 4 min.
TRY HARD JOHNNY!, Valentina Besegher Scotti, Italija, 5 min.
DIARY_DEVIATION, Lee Ming-Yu, Tajvan, 5 min.
KING NOTHING, Paul Wiersbinski, Nemačka, 7 min.
BURIED TRACES, Michelle Smith, Kanada, 8 min.
BIPOLAR: AN INTERVIEW WITH RICHARD, Gabriela
Betschart, Švajcarska, 13min.
18:00 Mala sala
found footage master
Puriša Đorđević
19:00 Velika sala
underground legend
Timothy Carey
TWEET‘S LADIES OF PASADENA, USA 1970.
predstavlja Vassily Bourikas
20:30 Mala sala
povodom filma
TO LIVE ART - KV
Željko Radivoj, Hrvatska, 44 min.
21:00 Velika sala
LISTA ZNAČAJNIH FILMOVA
Scissu

 



Vrste materijala u arhivi: Fotografija

Signature: Ft/12/09


alternative festival - mala sala
alternative festival - mala sala
alternative festival - okrugli sto
alternative festival - velika sala sala
alternative festival - koktel